Projekt "SAM SOBIE REŻYSER"

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się projekt wakacyjny prowadzony przez studentów z Programu Projektor. Sympatyczni i zaangażowani wolontariusze prowadzili ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. Uczestnicy zajęć nauczyli się , jak tworzyć filmiki, montować je i opanowali podstawy programowania. Mieli także okazję budować roboty przy użyciu sprzętu Becreo. Wzięli udział w zabawach integracyjnych, korzystali z Orlika, hali sportowej, zaplecza szkoły.

W ramach projektu uczestnicy wysłuchali pogadanki o kleszczach, wygłoszonej przez panią z Sanepidu. Ostatni dzień projektu uświetniliśmy wyjściem na pizzę. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i gadżety. Dzieci chętnie skorzystały z propozycji, jaką im przygotowaliśmy. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem i na pewno będziemy jeszcze w przyszłości współpracować z wolontariuszami w organizacji wypoczynku letniego. Dziękujemy Julii i Michałowi, a także nauczycielom, którzy jako wolontariusze pracowali przy projekcie. Dziękuję także władzom Gminy Bircza, Panu Wójtowi, Pani Sekretarz, za pomoc w organizacji zadania. Dziękuję Pani Wiesławie Matusz –kierownik GOPS , która pomogła nam zapewnić wyżywienie uczestnikom półkolonii.

Kierownik wypoczynku Monika Bodnar.