Projekt "Półkolonie letnie 2016"

W dniach 25 lipca -05 sierpnia 2016 r. w Gimnazjum w Birczy odbyły się półkolonie letnie.

Uczestnikami tych półkolonii było 55 uczniów z terenu Gminy Bircza. Przedsięwzięcie to już po raz trzeci zakończyło się pełnym sukcesem. Podczas 10 dni wspólnego odpoczynku , zabawy i atrakcji dzieci mogły skorzystać z ciekawej oferty spędzenia wakacji. Miały zapewnione pełne wyżywienie oraz opiekę kadry pedagogicznej , a także moc wrażeń.

Podczas tych dwóch tygodni wakacji dzieci wyjeżdżały na pływalnię do Ustrzyk Dolnych, gdzie szaleństwom nie było końca. Ciekawą formą spędzenia czasu okazał się też wyjazd do Muzeum Miasta Rzeszów, gdzie odbyły się warsztaty na temat średniowiecznego miasta oraz życia na wsi w dawnych czasach. Oprócz tego odbyła się też gra miejska ,,Wakacje z duchami’’, konkursy , gry i zabawy sportowe, ognisko, zajęcia w Leśnym Kompleksie Promocyjnym, rajd pieszy na Pomocną Wodę oraz zwiedzanie Pałacu Humnickich. Dzieci zwiedziły także zamek w Łańcucie, trasę podziemną w Przemyślu, a także miejsca pamięci w Birczy. Jedną z najciekawszych atrakcji okazał się wyjazd do kina na film ,,Bardzo Fajny Gigant’’.

Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymały wyprawki szkolne ufundowane przez Związek Młodzieży Wiejskiej.