Unia Europejska w naszych oczach

Projekt jest współfinansowany z Programu Młodzież w Działaniu, realizowany wspólnie przez młodzież polską skupioną w Szkolnym Klubie Europejskim "Eurobirczanie", działającym przy naszej szkole oraz młodzież słowacką, reprezentującą SKE "Cabińskie Lesciata", pochodzącą z regionu Medzilaborce.

W projekcie wzięły udział 24 osoby, 20 młodych ludzi z Polski i Słowacji wraz z opiekunami. Spotkaliśmy się w Ośrodku Wypoczynkowym "Trójca", położonym 12 km od Birczy, przez 7 dni poznawaliśmy nasze zwyczaje, kulturę, język, potrawy. Wspólnie przygotowaliśmy wieczór międzykulturowy oraz widowisko pt. "Unia Europejska w naszych oczach", które zaprezentowaliśmy społeczności lokalnej w dniu 1 maja 2008 r., w rocznicę przystąpienia obu krajów do Unii Europejskiej. Podsumowanie projektu połączone z otwarciem wystawy plakatów i zdjęć z wymiany młodzieży miało miejsce w GOSKiT w Birczy w dniu 29 maja 2008 r. Wówczas odżyły wspomnienia niezapomnianych chwil i zawiązanych przyjaźni.