Projekt: "Zabawa i nauka – takie ferie, to jest sztuka!"

Projekt został zrealizowany w okresie 15.02.-26.02.2016 r. przez Gimnazjum w Birczy. Było to możliwe dzięki pozyskaniu dotacji z Fundacji WBK Bank Zachodni, Program – Bank Dziecięcych Uśmiechów.
W ramach projektu 25 uczniów z birczańskiego gimnazjum, a także Szkoły Podstawowej w Lipie, Szkoły Podstawowej w Sufczynie oraz Szkoły Podstawowej w Birczy , uczestniczyło w zajęciach i wycieczkach podczas ferii zimowych. Zajęcia prowadzili nauczyciele , którzy zapewnili podopiecznym moc atrakcyjnych zabaw, konkursów, warsztatów i wyjazdów. Uczniowie mogli bowiem wykazać się talentami artystycznymi, sportowymi oraz wiedzą z różnych dziedzin. Wzięli udział w zajęciach na pływalni, na hali sportowej, zwiedzili Muzeum Ziemi Przemyskiej, gdzie uczestniczyli w warsztatach na temat grafiki. Obejrzeli świetną sztukę w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się też wyjazd do kina Helios na film ,,Gwiezdne Wojny- Przebudzenie Mocy’’. Podczas trwania projektu nie zabrakło dobrej zabawy, której towarzyszyło też zdobywanie nowych doświadczeń, poznawanie atrakcji historycznych naszej miejscowości, zwiedzanie wystawy ,,Zesłańcy- Sybiracy – Deportowani’’. Dzięki pomocy Gminnego Ośrodka Kultury mogliśmy wzbogacić naszą ofertę o ciekawe warsztaty artystyczne, które prowadziły instruktorki i artyści ludowi z Gminy Bircza.
Do realizacji projektu zaangażowani zostali nauczyciele Gimnazjum w Birczy, którym bardzo dziękuję za pomoc . Dziękuję także Wójtowi Gminy Bircza za wsparcie w organizacji dowozów, Panu Władysławowi Pacławskiemu za nieodpłatne dowożenie uczennicy, a także Prezesowi Banku Spółdzielczemu w Żurawicy za dofinansowanie zadania. Podziękowania składam także Pani Kierownik GOPS Wiesławie Matusz.

Koordynator Monika Bodnar.