Projekt: "Półkolonie 2015"

Półkolonie 2015

W dniach 13-24 lipca 2015 r. w naszej szkole odbyły się półkolonie dla dzieci rolników. Uczestniczyło w nich 49 uczniów z terenu Gminy Bircza. Program półkolonii był bardzo atrakcyjny, ponieważ zawierał ciekawe wycieczki, konkursy i zabawy. Uczestnicy mogli zobaczyć m.in. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Ogród Botaniczny w Bolestraszycach, Centrum Ekumeniczne w Myczkowcach. Spotkali się także ze strażakami, którzy pokazali dzieciom wyposażenie wozu strażackiego, a także opowiedzieli o pracy strażaka. Młodsze dzieci odwiedziły dwukrotnie Salę Zabaw , a starsze grały w piłkę na hali sportowej i Orliku. Korzystały też z siłowni zewnętrznej , placu zabaw. Dwa razy wyjeżdżaliśmy do Ustrzyk Dolnych na basen. Uczestniczy półkolonii brali udział w warsztatach tanecznych z tańca współczesnego, które prowadzone były przez instruktorów z Przemyśla. Zorganizowano także turniej wiedzy ,,1 z 10’’ i konkurs wiedzy historycznej . Na zakończenie odbył się rajd pieszy na Pomocną Wodę. W ostatnim dniu półkolonii dzieci otrzymały wyprawki szkolne, które ufundował Związek Młodzieży Wiejskiej.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w organizacji tego projektu.