Półkolonie letnie w Gimnazjum w Birczy

W dniach 21.07.2014-01.08.2014 r. w Gimnazjum w Birczy odbyły się półkolonie . Uczestniczyli w nich uczniowie z Gminy Bircza, w sumie 45 dzieci. Dojazd na miejsce wypoczynku zapewniła Gmina Bircza , a także PKS Przemyśl i prywatni przewoźnicy- Pan Andrzej Łabiak i Pan Mariusz Franków. W ramach półkolonii dzieci brały udział w licznych atrakcjach, takich jak: wyjazdy na basen, gry i zabawy sportowe, konkursy literackie i plastyczne, zabawy integracyjne, zwiedzanie Zamku w Krasiczynie, Zamku w Przemyślu, Trasy Podziemnej w Rzeszowie, Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Wyżywienie zapewniła firma Forest. Wychowawczyniami trzech grup były nauczycielki gimnazjum- Pani Alicja Karbowniczyn, Pani Joanna Stadnik i Pani Lilianna Pacławska, a kierownikiem – Monika Bodnar. Nagrody za udział w konkursach ufundowały firmy – PZU, Nadleśnictwo Bircza, a także Biuro Posła Piotra Tomańskiego, Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Edukacji na Obszarach Wiejskich Szansa, Ordynariat Polowy WP. Na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie półkolonii i wręczenie wyprawek, a następnie skromny poczęstunek. Uczestnicy półkolonii wpisali się do księgi pamiątkowej szkoły, przedstawili też krótki program muzyczny.

Organizatorem przedsięwzięcia był Związek Młodzieży Wiejskiej , zaś wsparcia udzieliła Gmina Bircza i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Birczy.

Dziękujemy sponsorom naszego przedsięwzięcia : Państwu Jadwidze i Stefanowi Grądalskim- Rodzinie Patrona szkoły, ks. Płk. Tadeusza Dłubacza, Panu Wrzesławowi Bartoszewiczowi, Pani Teresie Majda- Radnej z Leszczawy Górnej.