„Polsko-Niemiecko-Izraelskie spotkanie młodzieży 24.07.- 01.08.2007r. Przemyśl – Rybotycze – Bircza

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w tym projekcie przez Stowarzyszenie Forum Kultur. W przedsięwzięciu wzięła również udział młodzież z Izraela i Niemiec. Celem projektu było m.in. wzajemne poznanie się oraz integracja młodych ludzi. Efektem podjętych działań jest uporządkowanie i udokumentowanie śladów wielokulturowości na naszych terenach oraz uruchomienie strony internetowej: forum-rybotycze do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy.

† † †

Polsko-niemieckie warsztaty filmowe - 15-25.06.2008r.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w projekcie wspólnie z uczniami z niemieckiego gimnazjum z OTTWEILER. Niewątpliwie była to dla wszystkich uczestników spotkania niesamowita przygoda. Warsztaty z profesjonalistami z dziedziny filmu, niejednokrotnie pierwszy kontakt z kamerą , samodzielne przeprowadzanie wywiadów i nagrywanie filmu na pewno pozostaną nam na długo w pamięci. Mieliśmy również okazję sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności komunikowania się w różnych językach, co ma szczególne znaczenie, gdyż na pewno zmotywuje uczniów do większej pracy w tym kierunku. Spotkaniu towarzyszyła przyjazna atmosfera, zarówno wśród uczniów jak i opiekunów. Mamy nadzieję, że zawarte nowe znajomości będą kontynuowane w przyszłości. Cieszymy się, ze wreszcie udało nam się poznać ciekawego partnera z Niemiec, jesteśmy otwarci na dalszą współpracę. Nasz projekt, to nie tylko nauka, to również świetna zabawa, ciekawe wycieczki, m.in. do Krasiczyna, Sanoka, Krakowa i Oświęcimia. Efektem naszej ciężkiej ,ale satysfakcjonującej pracy, jest film, który opowiada o mieszkańcach naszej miejscowości.