Projekt "Ferie z Projektorem".
06.02.12-10.02.12.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Birczy, a także Szkoły Podstawowej z Bachowa wzięli udział w projekcie edukacyjno-artystycznym, który odbył się w budynku Gimnazjum w Birczy. Podczas zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne, uczestniczyły w grach i zabawach, bawiły się i poznawały wzajemnie. Zajęcia poprowadzili studenci z Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego. Opiekę nad uczniami pełnili nauczyciele Gimnazjum w Birczy.

W dniach 18-22 luty 2013 w naszej szkole odbył się projekt dla dzieci i młodzieży, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Birczy i Gimnazjum w Birczy. Zajęcia prowadziły Wolontariuszki z Białegostoku, które z pasją i energią dzieliły się swoją wiedzą i umiejętnościami. Zajęcia dotyczyły nauki języka migowego, co zainteresowało uczennice klas trzecich gimnazjum, które z chęcią uczyły się tej umiejętności. Natomiast młodsze dzieci z zainteresowaniem przyjęły propozycję gier i zabaw zręcznościowych, jak żonglerka, latające talerze, diabolo, i inne. Był to kolejny projekt z Wolontariatem Studenckim , który jak zwykle cieszył się zainteresowaniem . Dziękujemy Studentkom za wspaniałą zabawę i czas , który poświęciły dla naszych uczniów.