Projekt: ,,Szlakiem bieszczadzkich cerkwi’’- projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Edukacji na Obszarach Wiejskich ,,Szansa’’.

W dniach 23.-26.08.2011 r. miał miejsce wyjazd uczniów naszej szkoły i uczniów Gimnazjum w Sufczynie w Bieszczady. Uczniowie szkół im. Ks. Płk. Tadeusza Dłubacza spędzili kilka dni na zwiedzaniu pięknych zakątków Bieszczad i poznawaniu ich kultury. Projekt był dofinansowany przez Fundację WBK Bank Dziecięcych Uśmiechów. Część środków na realizację projektu pozyskano od sponsorów oraz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół im. Ks. Płk. Tadeusza Dłubacza ,,Memoria et Bonum’’. Dzięki temu młodzież obu szkół miała możliwość spędzenia części wakacji w ciekawy i nietuzinkowy sposób. Poznawała bowiem architekturę drewnianą Bieszczad, zwiedziła przepiękny Ośrodek Caritas w Myczkowcach, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Ustrzyki Dolne, uczestniczyła w licznych grach, zabawach i konkursach. Na koniec projektu odbyło się uroczyste podsumowanie , w którym wzięli udział wszyscy jego uczestnicy, zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele. Podziwiali oni prace plastyczne i fotograficzne wykonane przez młodzież. Uczestnicy projektu otrzymali nagrody i dyplomy za udział w konkursie literackim, plastycznym, fotograficznym i wiedzy. Obejrzeli także film, który powstał w wyniku projektu. Wszyscy doskonale bawili się podczas jego projekcji, nie kryjąc rozbawienia. Następnie odbył się poczęstunek, który przygotowali rodzice uczniów.

Dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły naszą inicjatywę!!!