Projekt: "Zawodowa Zabawa"

,,Zawodowa Zabawa’’- to projekt zrealizowany w naszej szkole w dniach 11.07.-15.07.2011r. Zajęcia prowadzili studenci w ramach Programu Projektor.

W ramach projektu odbywały się zabawy integracyjne i aktywizujące, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej z Birczy i Korzeńca. Poprzez zabawę uczniowie poznawali tajniki różnych zawodów , wykonywali prace plastyczne, modele pojazdów i postaci. Chłopcy chętnie kleili modele samochodów z kartoników, projektowali prom kosmiczny. Dziewczynki ubierały narysowane sylwetki ubraniami powycinanymi z gazet/bibuły/papieru. Metody i środki pracy z uczestnikami projektu umożliwiały rozwijanie kreatywności i wyobraźni dzieci. Odbywały się także zajęcia pod hasłem : „Sport to zdrowie”: zabawy i gry drużynowe na dworze oraz w szkole. Uczestnicy projektu zwiedzili Leśny Kompleks Promocyjny Lasy Birczańskie, gdzie m.in. odbyło się ognisko. Ciekawym wydarzeniem był wyjazd do Myczkowiec, a szczególnie zwiedzanie Ośrodka Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Rzeszowskiej, w którym największą atrakcją okazało się mini-zoo, z wieloma okazami zwierząt. Zauroczyły nas także miniaturki cerkwi z terenów Polski południowo-wschodniej, a także Ogród Biblijny, będący ciekawym zapisem teologii biblijnej. Ogród ten zawiera przemyślaną i uporządkowana katechezę o biblijnej historii zbawienia. Na zakończenie odbyły się podchody na terenie szkoły, które były okazją do wspaniałej zabawy. Projekt był ciekawą alternatywą na deszczowe lato, nudę przed telewizorem , czy komputer. Uczestnicy przedsięwzięcia gorąco dziękowali naszym wolontariuszom za wspaniała zabawę, miłe towarzystwo i inspirujące pomysły. Mamy nadzieję, że nasi kochani studenci z PATRYCJĄ na czele- jeszcze nas odwiedzą. Dziękujemy!!!!!