„Międzynarodowa współpraca szkół i wymiana młodzieży
– Szlakiem podkarpackich zamków”

W dniach 20.09.09 – 27.09.09 młodzież naszej szkoły wzięła udział w projekcie „Szlakiem podkarpackich zamków”. Projekt był efektem wygranej w konkursie ogłoszonym przez MEN i sfinansowany został z dotacji ministerstwa. Podczas trwania projektu uczniowie z naszego gimnazjum i z Gimnazjum Sychiwska ( Lwów ) wędrowali szlakiem czterech pięknych zamków Podkarpacia. Zwiedzili Przemyśl z Zamkiem Kazimierzowskim, Zamek w Łańcucie, Krasiczynie i Rzeszowie. Poznali dzieje tych budowli, legendy z nimi związane oraz doskonalili szereg umiejętności, w tym komunikowanie się w j. angielskim. W piątek 25.09.09 r uczniowie odwiedzili naszą szkołę, gdzie obejrzeli film z poprzedniego wspólnego projektu oraz poznali bliżej system szkolnictwa w Polsce. Następnie udali się do Ośrodka Edukacji Leśnej przy Nadleśnictwie Bircza. 26.09.09 odbył się konkurs z nagrodami podczas którego młodzież wykazała się znajomością historii poznanych obiektów. Następnie uczestnicy projektu wzięli udział w Rajdzie – Śladami Twierdzy Przemyśl. Efektem projektu jest folder opracowany przez uczniów obu szkół. Zawiera on informacje w j. angielskim o czterech poznanych przez młodzież zamkach. Uczestnicy przedsięwzięcia mieszkali w Krasiczynie w domkach campingowych nad Sanem. W wolnych chwilach korzystając z pięknej pogody, spacerowali po parku, grali w gry zespołowe oraz wymieniali się doświadczeniami.