Międzynarodowa współpraca szkół i wymiana młodzieży - "Poznajmy się bliżej".

Projekt został zrealizowany w okresie od 1.09.08. – 30 .11.08. we współpracy z Gimnazjum Sychiwska we Lwowie, dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Obejmował on następujące działania: konkurs plastyczny ,, Narysuj mi swoją ojczyznę’’, pobyt młodzieży obu szkół w Ośrodku Caritas w Myczkowcach, pobyt strony polskiej we Lwowie. Podczas pobytu w Myczkowcach uczniowie poznawali się wzajemnie, brali udział w grach i zabawach, przygotowali wieczór kultur, zwiedzali ciekawe zakątki Bieszczad, odwiedzili Ośrodek Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Łomnej, gdzie uczestniczyli w Święcie Patrona Szkoły. Zwiedzili również Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, brali udział w zajęciach sportowych, w tym na pływalni krytej w Ustrzykach Dolnych. Młodzież ukraińska mogła zobaczyć , jak wygląda lekcja języka polskiego w naszej szkole, podczas której dowiedzieli się wielu faktów na temat historii i teraźniejszości naszej miejscowości. Goście zwiedzili również Leśny Kompleks Promocyjny Lasy Birczańskie , gdzie zachwycali się pięknymi eksponatami oraz podziwiali Zieloną Klasę.