Coś się skiepściło - proszę powiadomić admina

Osiągnięcia
w konkursach i w sporcie



2003/2004

Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych. Grzegorz Gągola został finalistą konkursu przedmiotowego z informatyki, a Tomasz Kamiński z chemii.


2004/2005

W październiku 2004r. otrzymaliśmy certyfikat "Szkoła z klasą”.

- Uczeń Zbigniew Wiśniowski zajął I miejsce w eliminacjach powiatowych w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

- Drużyna szkolna w składzie: Jakub Kropieniewicz, Michał Baran, Arkadiusz Kaczmarz, Marcin Baryła i Beata Janiszewska zajęła II miejsce na szczeblu wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego "Poznajemy parki krajobrazowe Polski".

- Drużyna w składzie: Katarzyna Hop i Łukasz Greger zajęła II miejsce w VI Międzygimnazjalnym "Konkursie Wiedzy o AIDS"

- Uczennica Katarzyna Hop zajęła VIII miejsce w finale II etapu (ponadwojewódzkiego) II ogólnopolskiego konkursu historycznego "Budujemy nowy dom"–Społeczeństwo i władza w Polsce w latach 1944-56. Doświadczenia świadka historii.

- Dorota Kaczmarz otrzymała wyróżnienie w III Przeglądzie "Szkolne Prezentacje Artystyczne" w kategorii wokalistka. Piosenka w jej wykonaniu znalazła się na I miejscu listy Przebojów Radia Hot.

- Drużyna harcerska szkoły zajęła I miejsce w Hufcowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

- Uczeń Grzegorz Gągola zakwalifikował się do II etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z informatyki.

- Uczennica Katarzyna Jabłecka zajęła III miejsce w Rejonowym Konkursie Recytatorskim Poezji Marii Konopnickiej.

- W konfrontacjach artystycznych w Krasiczynie Renata Wójcik i Agnieszka Wójcik zostały laureatkami "Złotej dziesiątki" uczennice otrzymały też nagrodę publiczności i wyróżnienie.

- W konkursie "Między Łowiectwem a Naturą” szkoła otrzymała wyróżnienie od Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

- Szkolny Teatrzyk "Gimbir"zdobył wyróżnienie w Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych "Tropem Jasia i Małgosi"

- Uczennice szkoły otrzymały wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. "Moje Piękne Podkarpacie"



2005/2006

W grudniu 2005r. otrzymaliśmy certyfikat „Działam społecznie pomagam innym w akcji Rodzina Rodzinie"

- w październiku 2005 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w "Konfrontacjach Artystycznych" w Krasiczynie, gdzie zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia:

Renata Wójcik - nagroda „Złotej dziesiątki"
Marta Wójcik i Bartosz Blecharczyk - wyróżnienia

- W konkursie fotograficznym „Tajemnice lasu" organizowanym przez Nadleśnictwo Bircza uczeń klasy I Erwin Wilczek zajął III miejsce.

- W konkursie na najpiękniejszy zielnik uczennice Renata I Agnieszka Wójcik zajęły I miejsce, natomiast Kamil Kaczmar otrzymał wyróżnienie.

- W Ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem ”Zapobiegamy pożarom (eliminacje wojewódzkie) uczennice Jolanta Karbowniczyn, Monika Wnęk, Katarzyna Blecharczyk i Marta Wójcik otrzymały wyróżnienie.

- W Ogólnopolskim konkursie „Wojskowy Patron Szkoły zajęliśmy III miejsce.

- Nagroda Jury Dziecięcego w XXIX Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych „Tropem Jasia i Małgosi Bircza 2006r.

- W II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach niemieckojęzycznych uczennica Justyna Fień zajęła V miejsce.



2006/2007

- Uczennica Marcelina Żołyńska zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Polsce. Wykonała projekt ulotki promującej wielokulturowość Birczy pt. "Bircza trzy narody, trzy kultury, trzy religie".

- Uczniowie: Dorota Kaczmarz i Damian Komonicki otrzymali wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim : Lata dwudzieste, lata trzydzieste.

- II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w tenisie stołowym chłopców.

- I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w tenisie stołowym dziewcząt.

- III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w indywidualnych Mistrzostwach l.a. w rzucie dyskiem 15,00 m.

- Uczennica klasy II a Elżbieta Cebeńko zajęła III miejsce w II Konkursie Informatycznym zorganizowanym w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 pod patronatem: Wydziału Edukacji i Sportu UM w Przemyślu Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli oddział w Przemyślu.

- Uczniowie klas III Wojciech Stadnik, Grzegorz Hop i Natalia Borowiec zostali finalistami z chemii.

- X miejsce w ogólnopolskim konkursie „Szkoła z tradycją” organizowanym przez Fundację Szansa.

- I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w lidze lekkoatletycznej chłopców.

- II miejsce w Rejonowej Gimnazjadzie sztafetowych biegach przełajowych 10x1000m chłopców.

- XII miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej kat. chłopców.

- V miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w sztafetowych biegach przełajowych 10x1000m chłopców.



2007/2008

- III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie- tenis stołowy dziewcząt.

- Uczeń klasy III Zbigniew Żydownik zajął I miejsce w konkursie fotograficznym ,,Wiejskie kapliczki".

- Uczeń klasy II Jakub Pacławski zajął III miejsce w konkursie fotograficznym ,,Bolestraszyckie Arboretum w obiektywie dzieci i młodzieży".
Obydwa konkursy były zorganizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Oświatowych w Wyszatycach.

- Drużyna naszej szkoły w składzie: Krzysztof Antochów, Małgorzata Kopczak, Agnieszka Gurgacz i Tomasz Cetnar, zajęła IV miejsce w III-parkowym etapie VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego ,,Poznajmy Parki Krajobrazowe Polski".

- I miejsce w Konkursie Stowarzyszenia Amnesty International dla szkolnych grup AI na reportaż sprawozdanie z udziału w Międzynarodowym Maratonie Pisania Listów.

- Uczennica klasy II Paulina Szacka otrzymała wyróżnienie w IX Wojewódzkim Konkursie ,,Sacrum w literaturze i sztuce" - kategoria plastyczna.

- Uczniowie klasy III Elżbieta Cebeńko i Maciej Pigóra zakwalifikowali się do II etapu V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej ,,Komputer dla Młodego Biznesmena"

- Uczeń klasy III Jarosław Rybiański otrzymał wyróżnienie w konkursie ,,Historia mojej rodziny", organizowanym przez Muzeum Historii Miasta Przemyśla Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

- Uczeń klasy III Maciej Pigóra zajął I miejsce w III Konkursie Informatycznym zorganizowanym w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 pod patronatem: Wydziału Edukacji i Sportu UM w Przemyślu.

- Uczennica klasy III Elżbieta Cebeńko zajęła III miejsce w III Konkursie Informatycznym zorganizowanym w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 pod patronatem: Wydziału Edukacji i Sportu UM w Przemyślu.

- Uczeń klasy III Tomasz Cetnar zajął I miejsce w eliminacjach powiatowych w ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom".

- Drużyna szkoły zajęła I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w sztafetowych biegach przełajowych.

- W Powiatowej Gimnazjadzie w lidze lekkoatletycznej dziewcząt - II miejsce.

- W Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem ,,Myśląc Ojczyzna" , który odbył się w Drohojowie, Angelika Wożniak zdobyła I miejsce, a Damian Komonicki - wyróżnienie.

- Szkolny Teatrzyk ''GIMBIR" otrzymał wyróżnienie w XXXI Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych Tropem Jasia i Małgosi.

- Dominika Orłowska otrzymała wyróżnienie, a Ewelina Urban zajęła IV miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży ,,112 w trudnej sprawie- nie używaj przy zabawie"

- Angelika Woźniak zajęła III miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla Gimnazjalistów.



2008/2009

- Powiatowe indywidualne mistrzostawa szkolnego zwiąku sportowego w lekkiej atletyce:

100 m I miejsce Krystian Jakóbiak
I miejsce Natalia Pasławska

4 x 100 m I miejsce Długosz Dawid, Lechowicz Maciej, Stadnik Marcin, Błażkowski Artur
300 m I miejsce Lechowicz Maciej
II miejsce Niebieszczański Artur
II miejsce Stadnik Angelika

1000 m I miejsce Buczyński Paweł
IV miejsce Grodecki Krzysztof

Pchnięcie kulą II miejsce Ochman Marcin

- Powiatowa gimnazjada młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych:

Dystans 1200 m

I miejsce Paweł Chabko
II miejsce Mateusz Wilgucki
III miejsce Mateusz Wilgucki
IV miejsce Piotr Staszkiewicz


Dystans 1500 m

II miejsce Artur Niebieszczańki
V miejsce Krzysztof Grodecki
VI miejsce Michał Pacławski
VII miejsce Marcin Ochman

- Wojewódzka gimnazjada młodzieży w lekkiej atletyce:

VI miejsce sztafeta 4x100 m Artur Błażkowski, Maciej Lechowicz, Marcin Stadnik, Długosz Dawid

- Agnieszka Gerula – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Co nam zostawił Jan Paweł II” – Kat. Literacka.

- Patrycja Dutkowska – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”

- Elżbieta Adamska – III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Dom , rodzina , historia”

- Elżbieta Adamska – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „ W moim rodzinnym domu”

- Izabela Durma – III miejsce w Podkarpackim Plenerze Dziennikarskim

- Karolina Kowalska i Patrycja Dutkowska – wyróżnienie w Podkarpackim Plenerze Dziennikarskim

- Dyplom dla Gimnazjum nr1 w Birczy za zajęcie I miejsca w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży w tenisie stołowym dziewcząt.

- Dyplom dla Gimnazjum nr1 w Birczy za zajęcie III miejsca podczas Powiatowej Gimnazjady w tenisie stołowym chłopców.

- Nasza szkoła została nominowana do konkursu "Wdzięczność młodych serc" będącego prestiżową nagrodą przyznawaną osobom, instytucjom i organizacjom, których działanie w sposób wybitny przyczynia się do wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży.

- Anna Hess zajęła I miejsce w Hufcowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w dniu 17-I-2009 w Przemyślu.

- Ewelina Urban zajęła I miejsce a Łukasz Kaczmarski zajął II miejsce w konkursie plastycznym ,,Od świtu do zmierzchu" Kategoria- plakat o ochronie lasów.

- Michał Drel zajął I miejsce w konkursie plastycznym Od świtu do zmierzchu. Kategoria- zwierzęta lasów birczańskich.

- Drużyna Harcerska z naszej szkoły zajęła I miejsce w Hufcowym Festiwalu Piosenki "Spotkanie z Druhną Nutka".

- Ewelina Wiśniowska i Sylwia Hajduk zostały laureatkami XIII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury, zorganizowanego przez Centrum Edukacyjno-Metodyczne w Katowicach.

- Dyplom dla Publicznego Gimnazjum za zajęcie II miejsca w "Przeglądzie Małych Form Teatralnych" zorganizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Przemyślu.

- Dyplom dla Gimnazjum w Birczy za zajęcie I miejsca w konkursie piosenki turystycznej podczas XII Wojewódzkiego Rajdu Między Zdroje.

- Dyplom dla Gimnazjum za zajęcie III miejsce w konkursie drużynowym podczas XII Wojewódzkiego Rajdu Miedzy Zdroje

- Drużyna Gimnazjum w Birczy zajęła III miejsce w punktacji zespołowej szkół w Zgadywance Terenowej organizowanej przez PTKKF "Ogniwo" w Przemyślu pod patronatem Marka Kuchcińskiego Posła na Sejm RP oraz Tomasza Poręby Posła do Parlamentu Europejskiego.

- Alina Pacławska i Jakub Pacławski zostali finalistami ogólnopolskiego konkursu wiedzy o społeczeństwie DEMOKRATUS.

- Nasza szkoła otrzymała tytuł "Szkoły Humanitarnej", nadany przez Polskę Akcję Humanitarną.

- Agnieszka Gerula zdobyła dyplom uznania w kategorii szkół gimnazjalnych w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Płynąć pod Prąd".



2009/2010

- W konkursie na wykonanie komiksu dotyczącego bitwy pod Borownicą uczennice naszego gimnazjum, obecnie już absolwentki, Agnieszka Gerula i Iwona Stach przygotowały pracę pod kierunkiem p. Alicji Karbowniczyn. Praca zdobyła I miejsce, zarówno uczennice, jak i opiekunka otrzymały nagrody książkowe od Nadleśnictwa w Dynowie oraz książki p. Jerzego Majki „Dzieje 17 pułku piechoty ( Ziemi Rzeszowskiej) ze specjalną dedykacją autora.

- Uczennice naszej szkoły: Kinga Kopczak i Karolina Maliczowska zajęły III miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Młodzieży Szkolnej na ,,Najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny –jakiej nie znacie’’ w kategorii ,,Pamiątka z regionu’’.

- Agata Droździak i Joanna Nachman zajęły III miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Młodzieży Szkolnej na ,,Najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny –jakiej nie znacie’’ w kategorii ,,Pamiątka z regionu’’.

- Angelika Kozioł i Iwona Brzeżawska zajęły II miejsce w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową, a Paweł Harłacz zajął w tym konkursie I miejsce. Konkurs organizowany był przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej .

- Piotr Podgórski zajął III miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Pudełko moich marzeń"


Sukcesy naszej szkoły i naszych uczniów w projekcie FENIKS
I etap marzec - czerwiec 2009 r.


I miejsce w finale konkursu uczelnianego na UR na najlepszą prezentację doświadczenia.
http://www.if.univ.rzeszow.pl/feniks_doc/konkurs/laur_gimnazja.pdf

III miejsce w finale konkursu uczelnianego na UR na najlepszą prezentację doświadczenia dla Jakuba Pacławskiego i Damiana Komonickiego.
http://www.if.univ.rzeszow.pl/feniks_doc/konkurs/zwyciezcy_gimnazjum.pdf

I miejsce na najlepszy plakat do doświadczenia dla Jakuba Pacławskiego i Damiana Komonickiego.
http://www.if.univ.rzeszow.pl/feniks_doc/konkurs/wyroznione_plakaty_gimnazja.pdf

Nagrody: Książki naukowe, atlasy, encyklopedie multimedialne na DVD i pendrive, 10 dniowy pobyt w Białym Dunajcu, z zapewnieniem wykładów i pokazów doświadczeń oraz wycieczek w góry, oraz dyplomy.


II etap październik - luty 2009/10 r.


I miejsce w finale konkursu uczelnianego na UR na najlepszą prezentację doświadczenia dla Magdaleny Krawczyk i Pauliny Laskowskiej.
http://www.if.univ.rzeszow.pl/feniks_doc/konkurs/lista-gimnazja.pdf

III miejsce w finale konkursu uczelnianego na UR na najlepszy pokaz doświadczenia dla Magdaleny Krawczyk i Pauliny Laskowskiej.
http://if.univ.rzeszow.pl/feniks_doc/konkurs/zwyciezcy-gimnazja-luty.pdf

Nagrody: Książki naukowe, atlasy, encyklopedie multimedialne na DVD i pendrive, 10 dniowy pobyt Jodłowym Dworze na kielecczyźnie, z zapewnieniem wykładów i pokazów doświadczeń oraz wycieczek w góry, oraz dyplomy.

Wszyscy finaliści zostali zaproszeni od finału ponadregionalnego na UJ w Krakowie, gdzie Damian Komonicki i Jakub Pacławski zajęli II miejsce na najlepszy plakat projektu naukowego.


- Uczniowie szkoły zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Reportaż z Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów. Konkurs był organizowany przez Amnesty International .

- Paweł Chabko zajął III miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w biegach przełajowych klas II i III

- Adam Szczepanowicz zajął I miejsce w biegach przełajowych 1200 m. w Powiatowej Gimnazjadzie

- Kamil Lechowicz zajął II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży w L.A. -100 M Chłopców

- Paweł Chabko zajął I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży w l.a. 1000 M i I miejsce w biegach przełajowych 1500 m.

- Marcin Janowski zajął III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży w l.a. -1000m.

- Gimnazjum w Birczy zajęło V miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w szachach drużynowych.

- Uczennica Aneta Kowalska uzyskała tytuł laureata na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego "Papież Słowianin-Ogólnopolski konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły - Jana Pawła II".

Natomiast tytuł finalisty uzyskały następujące osoby:
Hop Izabela
Pogorzelec Krzysztof
Adamska Elżbieta
Laskowska Paulina

- Bartosz Burdziak , Jakub Czyżyk , Krzysztof Pogorzelec – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”

- nagrody wyróżnienia dla Huberta Przeszło , Elżbiety Adamskiej , Piotra Podgórskiego w X Ogólnopolskim Konkursie „Wokół Świąt Bożego Narodzenia” – Kat. Literacka.

- Wojciech Woźniak , Krzysztof Pogorzelec , Joanna Leszczawska – wyróżnienie w Podkarpackim Plenerze Dziennikarskim .

- Wojciech Wożniak , Anna Hess , Gabriela Karbowniczyn , Karolina Chrobak- wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie org. Przez Alboretum „Rzeka, wody w życiu człowieka w aspekcie kulturalnym – wierzenia , zwyczaje , tradycje”

- Nasza szkoła zdobyła I miejsce w wojewódzkim finale ogólnopolskiego konkursu "Usuwamy azbest".

- Wyróżnienia w II Podkarpackim Plenerze Dziennikarskim im. Marcina Pawłowskiego za prace literackie - reportaż na temat "Tradycje czy nowoczesność w szkole" dla następujących uczniów:
1. Wojciech Woźniak
2. Krzysztof Pogorzelec
3. Joanna Leszczawska

- Wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie organizowanym przez Arboretum, Zakład Fizjografii w Bolestraszycach i Centrum Kulturalne w Przemyślu z okazji Światowego Dnia Wody dla następujących uczniów:
1. Wojciech Woźniak
2.Gabriela Karbowniczyn
3. Anna Hess
4. Karolina Chrobak

- Joanna Nachman została laureatką konkursu plastycznego "Wielkanocne tradycje", organizowanego przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

- I miejsce w Konkursie ogólnopolskim z języka angielskiego "Teenagers in Action" zajęli uczniowie:
1. Aneta Kowalska
2. Paulina Laskowska
3. Joanna Sznilik
4. Jakub Kasprzyk
5. Agnieszka Cetnar
6. Kamila Pawłowska


- Justyna Jugo zajęła II miejsce w konkursie wiedzy o PTSM podczas XIII Wojewódzkiego Rajdu MIĘDZY ZDROJE.

- Joanna Nachman zajęła III miejsce w konkursie krajoznawczo-turystycznym podczas XIII Wojewódzkiego Rajdu MIĘDZY ZDROJE.

- Gimnazjum w Birczy zajęło II miejsce w konkursie drużynowym podczas XIII Wojewódzkiego Rajdu MIĘDZY ZDROJE.

- Gimnazjum w Birczy zajęło I miejsce w konkursie piosenki turystycznej podczas XIII Wojewódzkiego Rajdu MIĘDZY ZDROJE.


- W konkursie z języka angielskiego "OMNIBUS", który został zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie uczniowie naszego gimnazjum uplasowali się bardzo wysoko:

Mateusz Król II miejsce
Witold Rewerenda wyróżnienie
Magdalena Krawczyk wyróżnienie
Jakub Kasprzyk wyróżnienie


- Uczennica klasy 3a Magdalena Krawczyk zdobyła II miejsce w III Powiatowym Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim , organizowanym przez Gimnazjum w Drohojowie, natomiast uczennica klasy 1 a Magdalena Chabko zdobyła wyróżnienie.


- Radosław Rutkowski (kl.IIc) został finalistą IX Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów, którego organizatorami byli: Oddział Podkarpacki Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, Komitet IX RKM oraz Przewodniczący Szkolnych Komisji Konkursowych.


- II miejsce w konkursie „Omnibus ekonomiczny”, który odbył się w gimnazjum w Medyce, a zadnia konkursowe opracowane zostały na podstawie realizowanego w gimnazjum programu „Ekonomia na co dzień, czyli decyduj o sobie”, który jest programem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Narodowego Banku Polskiego, zdobyli uczniowie naszego gimnazjum:
Paulina Laskowska kl.IIIa
Magdalena Krawczyk kl. III a
Radosław Rutkowski z klasy II c
Pierwszym etapem konkursu była prezentacja dokonań szkoły na polu edukacji ekonomicznej. Działania tego zespołu zostały wysoko ocenione przez jury konkursu. Konkurs w Medyce składał się z pięciu konkurencji. Do zadań należały prezentacja stoiska, scenka reklamująca działalność ekonomiczną naszego gimnazjum, test matematyczny, test ekonomiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna.


- Arkadiusz Szczepanowicz (kl.IIIc) otrzymał wyróżnienie w konkursie z matematyki "OMNIBUS 2010", który został zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie.


- Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami VIII Powiatowych Spotkań Profilaktycznych KROKUS 2010.


- Nasza szkoła zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Usuwamy azbest".


- Konrad Kowalski zajął I miejsce w konkursie ekologicznym dla młodzieży gimnazjalnej organizowanym przez Zespół Szkół Mechanicznych i Drzewnych we współpracy z Wyższą Szkołą Wschodnio-Europejską .


III etap projektu FENIKS marzec - czerwiec 2010 r.


I miejsce w finale konkursu uczelnianego na UR na najlepszą prezentację doświadczenia dla Witolda Rewerendy i Karola Feduń.
http://www.if.univ.rzeszow.pl/feniks_doc/konkurs/finalisci_gimnazjum_czerwiec2010.pdf

II miejsce w finale konkursu uczelnianego na UR na najlepszy pokaz doświadczenia dla Witolda Rewerendy i Karola Feduń.
http://if.univ.rzeszow.pl/feniks_doc/konkurs/laureaci_gimnazja_czerwiec2010.pdf

Temat doświadczenia: Zabawy ze środkiem ciężkości

Nagrody: Książki naukowe, atlasy, encyklopedie, 10 dniowy pobyt w ośrodku koło Soliny, z zapewnieniem wykładów i pokazów doświadczeń oraz wycieczek.



2010/2011

- Uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Z pasją przez życie", organizowanym przez Stowarzyszenie Akademia Mądrego Życia.

I miejsce zajęli Radosław Rutkowski oraz Krzysztof Pogorzelec

Wyróznienie otrzymały: Izabela Hop, Elżbieta Adamska oraz Anna Hess

- Anna Hess zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "O Wachlarz Wilhelminy", a Agata Droździak otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

- Uczeń Wiktor Feduń otrzymał wyróżnienie w Konkursie recytatorskim pt: "Kiedy Trzeba".

- Justyna Jugo zajęła III miejsce w konkursie wiedzy o PTSM i RUCHU SCHRONISK MŁODZIEŻOWYCH podczas XXXIII WOJEWÓDZKIEGO ZLOTU MŁODZIEŻY PTSM.

- Nasza szkoła zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym , IV w konkursie prezentacji multimedialnej ,,Moja mała ojczyzna’’, II w konkursie piosenki turystycznej podczas XXXIII WOJEWÓDZKIEGO ZLOTU MŁODZIEŻY PTSM.

- Powiatowe indywidualne mistrzostwa szkolnego związku sportowego w lekkiej atletyce, które odbyły się 23.09.2010 roku.

Rzut dyskiem:
Agata Jajko I miejsce
Mazur Damian II miejsce
Soszka Sebastian III miejsce

Pchnięcie kulą:

Janusz Dutkowski I miejsce

Skok w dal:

Pankiewicz Wioletta III miejsce
Antochów Arkadiusz II miejsce
Kaczmarg Jakub III miejsce
1000 metrów:
Chabko Paweł I miejsce

100 metrów:

Katarzyna Mielnikiewicz I miejsce
Feduń Karol I miejsce
Szacka Dominika II miejsce

Sztafeta 4x100 metrów chłopcy

Bircza II miejsce

300 metrów:
Chmura Adam I miejsce

Powiatowe indywidualne biegi przełajowe, które odbyły się 05.10.2010 roku

Sylwia Stach II miejsce
Katarzyna Mielnikiewicz IV miejsce

Paweł Chabko I miejsce
Wojewódzkie indywidualne biegi przełajowe. 16.10.2010 rok
Paweł Chabko II miejsce
Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe. 12. 10. 2010 rok
I miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy w składzie:

1. Karol Feduń
2. Paweł Rostecki
3. Staszkiewicz Piotr
4. Sławiński Michał
5. Mateusz Kurzec
6. Krystian Kowalski
7. Maciej Łowisz
8. Adam Chmura
9. Damian Mazur
10. Paweł Chabko
11. Hubert Stach
12. Tomasz Atamańczuk


- Uczniowie naszej szkoły Rafał Pawłowski, Kuba Czyżyk oraz Michał Sławiński zakwalifikowali się do II etapu konkursu informatycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty wspólnie z Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

- Magdalena Wysocka zajęła I miejsce , a Izabella Okołowicz – III w konkursie plastycznym ,, Zima w lesie’’.

- Jakub Droździak zajął II miejsce w konkursie fotograficznym ,, Co piszczy w trawie?’’, a I oraz III miejsca w tym konkursie przypadły Joannie Nachman. Konkursy zostały zorganizowane przez Leśny Kompleks Promocyjny Lasy Birczańskie.

- Joanna Nachman i Agata Droździak zajęły III miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Młodzieży Szkolnej na ,, Najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie’’.

- Magdalena Wysocka została laureatką konkursu plastycznego ,, Bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne''. Konkurs był organizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

- Krzysztof Pogorzelec zajął I miejsce w V edycji konkursu wojewódzkiego ,, Nam Henryk Sienkiewicz patronuje’’.

- Krzysztof Pogorzelec zajął III miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Literackim ,, Pan Cogito a człowiek XXI wieku’’, pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, kategoria literacka.

- Zespół muzyczny z naszej szkoły zdobył wyróżnienie w V Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek Obcojęzycznych, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej.

- Nasi uczniowie zajęli I miejsce w Hufcowym Przeglądzie Kolęd I Pastorałek w kategorii Drużyna Harcerska. Przegląd organizowany był przez Komendę Hufca Ziemi Przemyskiej,


IV etap wrzesień -styczeń 2011 r.


I miejsce w finale konkursu uczelnianego na UR na najlepszą prezentację doświadczenia dla Radosława Rutkowskiego i Karola Feduń.
http://www.if.univ.rzeszow.pl/feniks_doc/konkurs/laureaci_gimnazjum_styczen2011.pdf

I miejsce w finale konkursu uczelnianego na UR na najlepszy pokaz doświadczenia dla Radosława Rutkowskiego i Karola Feduń.
http://www.if.univ.rzeszow.pl/feniks_doc/konkurs/zwyciezcy_gimnazjum_2011.pdf

- Uczniowie naszej szkoły Jacek Jajko, Rafał Pawłowski oraz Jakub Czyżyk zakwalifikowali się do II etapu konkursu informatycznego GIMNETIADA 2010/2011 organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego oraz Stowarzyszenie Przyjaciół ZSEiO w Przemyślu.

- W XI Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich POLAKACH ,,Sługa Boży Ks. Kard. Stefan Wyszyński’’ uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca: Paula Pystka- I miejsce, a Natalia Sokołowska i Wiktor Feduń- III miejsce egzekwo.

- Katarzyna Mielnikiewicz i Radosław Rutkowski zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego ,,Papież Słowianin’’- etap wojewódzki.

- Tomasz Atamańczuk zajął VI miejsce w finale wojewódzkim Konkursu : Dziedzictwo kulturowe i historyczne Kresów Wschodnich.

- Uczniowie naszej szkoły Jakub Czyżyk, Rafał Pawłowski oraz Jacek Jajko zakwalifikowali się do III etapu konkursu informatycznego GIMNETIADA 2010/2011.

- W VI Konkursie Informatycznym o zasięgu powiatowym organizowanym w Zespole Szkół Informatycznych i Mechatronicznych w Przemyślu pod patronatem Naczelnika Wydziału Edukacji Rafał Pawłowski zajął II, a Jakub Czyżyk III miejsce.

- W V Ogólnopolskim Konkursie Literackim: "To, co ważne" nagrodę Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Uskrzydlamy w Piekarach Śląskich otrzymała uczennica klasy I Alicja Cap.

- Nasza szkoła otrzymała zaszczytny tytuł ,,Szkoły Odkrywców Talentów”

- W III Maratonie Informatycznym GIMNETIADA 2010/11, który został zorganizowany w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących nasi uczniowie w finale zajęli:
I miejsce Rafał Pawłowski
VII miejsce Jakub Czyżyk
X miejsce Jacek Jajko

- Nauczyciele naszego gimnazjum zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu ,,Barwy Wolontariatu”, organizowanego przez Centrum Wolontariatu.

- W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" Andrzej Wiśniowski zajął I miejsce w eliminacjach powiatowych.

- W Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego na prezentację multimedialną na temat: Werbung für die deutsche Sprache - Zareklamuj język niemiecki Anna Hess i Joanna Nachman zajęły I miejsce.

- Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie :" Teenagers in Action - sequel".

- Nasza szkoła otrzymała Odznakę ,,Za zasługi dla Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych '', za wytrwałość i skuteczność w społecznym działaniu na rzecz rozwoju ruchu kombatanckiego i krzewienia jego pięknych tradycji.

- Nasi uczniowie zajęli I miejsce na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim Interdyscyplinarnym Konkursie Krajoznawczym „Mała Ojczyzna”.

- Krzysztof Pogorzelec zajął II miejsce w IV Powiatowym Międzygimnazjalnym Konkursie Patriotycznym ,,Myśląc Ojczyzna...'' w kategorii literackiej.

- Magdalena Chabko zajęła I miejsce w IV Powiatowym Międzygimnazjalnym Konkursie Patriotycznym ,,Myśląc Ojczyzna'', w kategorii recytatorskiej.

- W finale XI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach , który odbył się w Przeworsku 25.05.2011 r i dotyczył Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski:
Natalia Sokołowska zajęła 9 miejsce
Wiktor Feduń – zajął 13 miejsce
Paula Pystka – zajęła 16 miejsce
Uczniowie Ci otrzymali bardzo cenne nagrody . Do I etapu tej olimpiady przystąpiło ok. 9000 uczniów Gimnazjum z terenu Archidiecezji Przemyskiej.

- Elżbieta Adamska zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym pt:"Rok z życia sarny".

- Nagroda Jury Dziecięcego w XXXIV Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych pt: "Tropem Jasia i Małosi" dla Gimnazjalnego Zespołu Carpe Diem - przedstawienie "Czerwony Kapturek szuka Księcia".

- Anna Hess i Gabriela Karbowniczyn otrzymały wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Papieskim-"Niedziela" na temat "Co jest najważniejsze".

- W Ogólnopolskim Konkursie „Słowo Matka i Ojciec” nasi uczniowie zajęli:
I miejsce – Izabela Hop
III miejsce – Radosław Rutkowski
wyróżnienie – Katarzyna Mielnikiewicz

- Drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce w Finale Powiatowej Gimnazjady w piłce nożnej chłopców.

- Jury Konkursu „Mała Ojczyzna” przyznało dodatkowe wyróżnienia dla szkół, które wykazały się dużym zaangażowaniem w prezentację miejscowości swojego regionu. Uwzględniając jakość opisów i ilość założonych stron wsi polskich nagrody specjalne przyznane zostały:
Publicznemu Gimnazjum nr 1 im. ks. prałata płk. Tadeusza Dłubacza w Birczy.

- Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim "A mnie jest szkoda lata" organizowany przez Publiczną Bibliotekę w Przemyślu.

- Wyróżnienie w Konfrontacjach Zespołów Teatralnych Małych Form w Przemyślu.

- II miejsce w regionalnym konkursie "Omnibus ekonomiczny 2011" uzyskali uczniowie naszej szkoły:
Izabela Hop III c
Radosław Rutkowski III c
Karol Feduń III b

- I miejsce w Konkursie matematyczno-logicznym w ZSZ w Dynowie zajęła Agata Droździak klasa III b.



2011/2012

- W Konkursie plastycznym pt:"Żołnierze Borownicy 1939" nasi uczniowie zajęłi:
I miejsce Magdalena Chabko
II miejsce Magdalena Wysocka
III miejsce Dawid Sołtys

- Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w lekkiej atletyce 4x100m. dziewcząt i 4x100m. chłopców.
- Karolina Maculak zajęła II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w lekkiej atletyce- skok w dal.
- Joanna Przybysz zajęła I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w lekkiej atletyce – pchnięcie kulą.
- Patrycja Bąk zajęła III miejsce w lekkiej atletyce 100 m. dziewcząt.

- Barbara Rybiańska zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym podczas XXXIV Zlotu Młodzieży PTSM w Bieszczadach.
- Agnieszka Pisz zajęła III miejsce w konkursie wiedzy o PTSM , Ruchu Schronisk Młodzieżowych podczas XXXIV Zlotu Młodzieży PTSM w Bieszczadach.

Powiatowa gimnazjada lekkoatletyczna

- Katarzyna Mielnikiewicz bieg na 100 m – I miejsce
- Dominika Szacka bieg na 100 m – II miejsce
- Patrycja Bąk bieg na 100 m – III miejsce
- Sztafeta dziewcząt 4x100 m w składzie Katarzyna Mielnikiewicz, Szacka Dominika, Wioletta Pankiewicz, Patrycja Bąk – I miejsce
- Wiktor Feduń bieg na 100 m – I miejsce
- Hubert Stach bieg na 100 m – II miejsce
- Sztafeta chłopców 4x100m w składzie Wiktor Feduń, Hubert Stach, Adam Mazur, Przemysław Bibow – I miejsce
- Tomasz Atamańczuk bieg na 1000 m – II miejsce
- Konrad Pacławski bieg na 1000 m – III miejsce

- Joanna Przybysz – pchnięcie kulą – I miejsce

- Magdalena Paryż – skok w dal – I miejsce
- Karolina Maculak - skok w dal – II miejsce

- Patryk Szal – rzut oszczepem – II miejsce
- Wioletta Pankiewicz – 300 m – III miejsce

- Michał Szymaszek – skok w dal – II miejsce
- Maciej Michalski – pchnięcie kulą – IV miejsce

- Przemysław Jabłecki – rzut dyskiem – II miejsce

Powiatowa gimnazjada w biegach przełajowych

- Michał Mielnikiewicz – 1000 m – I miejsce
- Wojciech Wilgucki – 1000 m – II miejsce

- Karol Rębisz zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim
pt. ,,Kiedy trzeba...''

- Uczniowie naszej szkoły Rafał Pawłowski i Jakub Czyżyk zakwalifikowali się do II etapu konkursu informatycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty wspólnie z Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

- Rafał Pawłowski został laureatem VI edycji konkursu wojewódzkiego pt: „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”

- Rafał Pawłowski zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt: "Kiedy babcia była mała.."

- Drużyna Harcerska z naszej szkoły zajęła I miejsce w Hufcowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w kategorii harcerskiej. Przegląd był organizowany przez Komendę Hufca Ziemi Przemyskiej.

- Alicja Cap zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Twórczość ze szkolnej ławy".

- Konkurs na najpiękniejszy zielnik – organizowany przez Nadleśnictwo Bircza:
1. Karolina Maculak – I miejsce
2. Katarzyna Mielnikiewicz – II miejsce.

- Konkurs plastyczny
KATEGORIA: „JESIEŃ W LESIE” -organizowany przez Nadleśnictwo Bircza.
1.Magdalena Wysocka – I miejsce
2.Maciej Kruk – III miejsce.

- Konkurs fotograficzny: KATEGORIA: „Z ŻYCIA MIESZKAŃCÓW LASU”- organizator- Nadleśnictwo Bircza.
1. Karolina Chrobak - I miejsce
2. Katarzyna Mielnikiewicz - II miejsce
3. Karolina Drel - III miejsce.

- KATEGORIA: „LEŚNE KRAJOBRAZY”
1. Karolina Maculak - II miejsce
2. Alicja Cap - III miejsce.

- KATEGORIA: „DRZEWA”
1. Karolina Drel- I MIEJSCE
2. Alicja Cap- III miejsce

- Nasi uczniowie Wiktor Feduń i Henryk Gibała uczestnicy projektu FENIKS zakwalifikowali się do ścisłej dziesiątki najlepszych prezentacji zajmując II miejsce w finale konkursu uczelnianego na UR na najlepszą prezentację doświadczenia fizycznego, a następnie prezentując doświadczenie na scenie zajęli I miejsce w finale konkursu uczelnianego na UR na najlepszy pokaz doświadczenia pt. "Wyznaczanie gęstości gazu LPG metodą prawa Archimedesa"
http://www.if.univ.rzeszow.pl/feniks_doc/konkurs/zwyciezcy_gimnazjum_2011.pdf

- W Ogólnopolskim Konkursie " Moje miasto i mój region za 100 lat" Karolina Drel zajęła I miejsce w Kategorii wiekowej : uczniowie gimnazjum. Fotografia Karoliny została wybrana spośród 300 prac nadesłanych z całej Polski.

- Uczniowie klasy I Patryk Szal i Jarosław Wiśniowski zostali finalistami VII Konkursu Informatycznego o zasięgu powiatowym organizownym w Zespole Szkół Informatycznych i Mechatronicznych w Przemyślu pod patronatem Naczelnika Wydziału Edukacji UM w Przemyślu.

- Rafał Pawłowski zajął I miejsce VII Konkursie Informatycznym o zasięgu powiatowym organizownym w Zespole Szkół Informatycznych i Mechatronicznych w Przemyślu pod patronatem Naczelnika Wydziału Edukacji UM w Przemyślu.

- Tomasz Atamańczuk zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie ,,Dziedzictwo kulturowe i historyczne Kresów Wschodnich''.

- Karol Rębisz zajął I miejsce w konkursie historycznym ,,Twierdza Przemyśl''. Konkurs organizowany był po raz XI przez Szkołę Podstawową nr 15 w Przemyślu .

- Jacek Jajko, Patryk Szal i Piotr Podgórski zostali finalistami IV Konkursu Informatycznego GimNetiada 2011/2012 o zasięgu powiatowym organizowanym w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu.

- Jakub Czyżyk otrzymał wyróżnienie w finale IV Konkursu Informatycznego GimNetiada 2011/2012 o zasięgu powiatowym organizowanym w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu.

- Rafał Pawłowski zajął I miejsce w IV Konkursie Informatycznym GimNetiada 2011/2012 o zasięgu powiatowym.
Honorowy patronat nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty Pan Jacek Wojtas oraz Prezydent Przemyśla Pan Robert Choma. Patronat medialny nad konkursem sprawował tygodnik Życie Podkarpackie.

- Zespół UNINVITED z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Birczy zajął II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych (Rzeszów). Patronat obejmował między innymi Kurator Oświaty w Rzeszowie.

- W XVI edycji konkursu plastycznego pod hasłem : ,, 20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą , tak nas malują’’, uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia:
Karolina Maculak
Klaudia Sadzikowska
Michał Mielnikiewicz
Kinga Kowalczyk
Natalia Chabko


- Katarzyna Mielnikiewicz została laureatką Przemyskich Prezentacji Artystycznych 2012 w kategorii :piosenka.

- Magdalena Chabko zajęła II miejsce w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu ,,Podkarpacka Tęcza'' pod hasłem ,,Magiczne Podkarpacie''.

- W IV Plenerze dziennikarskim im. Marcina Pawłowskiego wzięło udział 85 uczniów gimnazjów województwa podkarpackiego. III wyróżnienie zdobyła Andżelika Sokołowska Publiczne Gimnazjum w Birczy .

- Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie z okazji Światowego Dnia Wody za pracę literacką otrzymał Karol Rębisz.

- Karol Rębisz zajął III miejsce w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla gimnazjów ,,Więc chodź, pomaluj mój świat''.

- Aleksandra Rutkowska zdobyła wyróżnienie w VIII Podkarpackim Konkursie Poetyckim ,,Ja i świat''.

- Uczniowie szkoły zdobyli III miejsce w międzyszkolnym konkursie językowym ,,Podróż do krajów angielskiego obszaru językowego - Wielka Brytania''.

- Alicja Cap, Katarzyna Mielnikiewicz, Wiktor Feduń i Przemysław Bibow zdobyli wyróżnienia w konkursie interdyscyplinarnym -matematyka i język angielski- OMNIBUS 2012- kategoria język angielski , który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie.

- Przemysław Jabłecki zdobył wyróżnienie w konkursie interdyscyplinarnym - matematyka i język angielski -OMNIBUS 2012- kategoria matematyka, organizowanym w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie.

- Katarzyna Mielnikiewicz została finalistką wojewódzkiego X Konkursu Czytania ze Zrozumieniem "Wiem, o czym czytam".

- Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych ,,Porozmawiajmy o uzależnieniach''.

- W V Wojewódzkim Rajdzie ,,Po bezdrożach'', podczas którego odbył się konkurs piosenki turystycznej , nasi uczniowie zajęli II miejsce.

- W Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „W Kalejdoskopie Pamięci Polska i Polacy 1939-1989” edycja II pt: „W kraju, czy poza krajem? Dylematy Polaków”, w II etapie wojewódzkim Tomasz Atamańczuk zajął V miejsce.

- Jakub Czyżyk zajął I miejsce w Konkursie Patriotycznym ,,Moja Ojczyzna'', który zorganizowany został przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej oraz Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej.

- Nasi uczniowie zajęli III miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych ,,Porozmawiajmy o uzależnieniach''.

- "W krainie bajek i baśni" - I miejsce w Powiatowym Konkursie zajęła Karolina Maculak.

- II miejsce Magdalena Chabko - w kategorii teatr, nagroda jury dziecięcego.

- W XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Agnieszki Bartol pod hasłem "Ja i mój świat" III nagrodę zdobyła Alicja Cap za tekst pt. "Czy dzieci, jak ryby głosu nie mają?"


2012/2013



- Gimnazjum w Birczy zajęło I miejsce w POWIATOWEJ GIMNAZJADZIE w LA-4 x 100 m chł.

- Damian Ślimak zajął I miejsce w POWIATOWEJ GIMNAZJADZIE w LA-skok w dal chł.

- Przemysław Bibow zajął I miejsce w POWIATOWEJ GIMNAZJADZIE w LA-100 m chł.

- Gabriel Ruda zajął III miejsce w POWIATOWEJ GIMNAZJADZIE w LA-1000 m chł.

- Patryk Szal zajął I miejsce w POWIATOWEJ GIMNAZJADZIE w LA –rzut oszczepem chł.

- Wioletta Pankiewicz zajeła I miejsce w POWIATOWEJ GIMNAZJADZIE w LA-rzut dyskiem dz.

- Katarzyna Woźniak zajęła I miejsce w POWIATOWEJ GIMNAZJADZIE w LA-pchnięcie kulą dz.

- Karolina Maculak zajęła I miejsce w POWIATOWEJ GIMNAZJADZIE w LA-skok w dal dz.

- Bartłomiej Skrętkowski zajął II miejsce w POWIATOWEJ GIMNAZJADZIE w LA-100 m chł.

- Rafał Pasławski Rafał zajął II miejsce w POWIATOWEJ GIMNAZJADZIE w LA-300 m chł.

- Katarzyna Mielnikiewicz zajęła I miejsce 100 m

- Michał Mielnikiewicz zajął I miejsce 1000 m

- Sztafeta dziewczyn 4 x 100 m I miejsce

- Sztafeta chłopców 4 x 100 m I miejsce

- Magdalena Wysocka zajęła II miejsce pchnięcie kulą

-Adam Kruk zdobył II MIEJSCE w IV Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Plastycznym na ilustrację do wiersza Małgorzaty Nawrockiej ,,Kura Portrecistka’’ pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego .

- Uczniowie z Gimnazjum w Birczy zajęli III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w szachach drużynowych.

- Małgorzata Lalik zdobyła wyróżnienie w VII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa".- "Błogosławiony Jan Paweł II- Papież Rodziny". Kategoria literacka.

- Iwona Szczepanowicz zdobyła I miejsce w VII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa".- "Błogosławiony Jan Paweł II- Papież Rodziny".

- Karol Rębisz zdobył II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Pt. "Kiedy trzeba…" kategoria monodram.

- Katarzyna Mielnikiewicz zdobyła wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Turnieju Satyry im.I.Krasickiego pt."O złotą Szpilę"

- Uczniowie naszej szkoły Patryk Szal, Przemysław Bibow i Jacek Jajko zakwalifikowali się do II etapu konkursu informatycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

- Karolina Maculak i Kamila Maculak zajęły II miejsce w XIV Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o AIDS.

- Katarzyna Mielnikiewicz III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Nadchodzące pokolenie” - Kat. Literacka.

- Mateusz Kubicki – wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie inspirowanym życiem i twórczością Janusza Korczaka.

LAUREACI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO:

Gimnazjum:
I- Małgorzata Lalik- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy
II- Natalia Hreczka- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy
III- Adam Przybysz- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy
Dominika Skrętkowska- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy
wyróżnienie- Kamila Maculak- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy


Laureaci konkursu plastycznego
Gimnazjum:
I- Natalia Burdziak- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy
II- Dawid Sołtys- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy
III- Magdalena Wysocka- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy
wyróżnienie: Kinga Kowalczyk- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy


Laureaci konkursu na najpiękniejszy zielnik:
Gimnazjum:
I- Weronika Dobrowolska- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy
II- Zuzanna Cebeńko- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy
III- Kamila Maculak- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy


- Grupa teatralna z naszej szkoły zajęła I miejsce w II Powiatowym Przeglądzie Teatrów Obcojęzycznych.

- Małgorzata Lalik otrzymała wyróżnienie w IX edycji konkursu plastyczno-malarskiego pt.: ,,PODKARPACIE, MÓJ ZIELONY ZAKĄTEK KRAJU'', zorganizowanego przez Zarząd Okręgu PZW w Przemyślu, przy współudziale WFOŚ I GW w Rzeszowie.

- Nasza szkoła zdobyła II miejsce w III parkowym etapie XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego pt. "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".

- Finaliści etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu „Papież - Słowianin”
1. Aleksandra Rutkowska
2. Aleksandra Okołowicz
3. Aleksandra Ożibko
4. Katarzyna Mielnikiewicz
5. Karolina Maculak
6. Alicja Cap
7. Jadwiga Stadnik


- Mateusz Kubicki zakwalifikował się do finału IX Edycji Konkursu Historycznego „Drogi Polaków do niepodległości ”

- Katarzyna Mielnikiewicz zajęła I miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego ,,Papież Słowianin'', uzyskując tytuł laureatki oraz zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego.

- Alicja Cap zajęła I miejsce w etapie regionalnym Konkursu Wiedzy o Wielkich Polakach .

- Grupa Teatralna ,,UNINVITED'' '' z naszej szkoły zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Teatrów Obcojęzycznych'', pokonując 8 innych zespołów.

- Jacek Jajko i Patryk Szal zakwalifikowali się do finału V Konkursu Informatycznego GimNetiada 2012/2013 o zasięgu powiatowym organizowanym w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu.

- Patryk Brzeżawski został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież jakiej nie znacie” pt: „Moją młodość przeżywam godnie”.

- W Ogólnopolski Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „ Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu gminnym nasi uczniowie zajęli:
I miejsce Kamila Maculak
II miejsce Daniel Tomaszewski
III miejsce Adrian Ryznar


- Aleksandra Okołowicz otrzymała wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Poetycko-Plastycznym, kategoria literacka zorganizowanym pod hasłem: „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”.

- W konkursie Drogi Polaków do Niepodległości Mateusz Kubicki zajął 10 miejsce w województwie.

- W XV edycji Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic nie zrobi nikomu" w eliminacjach powiatowych Ewa Lechowicz zajęła II miejsce natomiast Kamila Maculak zdobyła wyróżnienie.

- W Konkursie Twierdza Przemyśl Mateusz Kubicki zajął II MIEJSCE.

- Tytuł finalisty w konkursie Wiedzy Informatycznej i Technicznej o zasiegu powiatowym otrzymali:
- Aleksandra Ożibko
- Karol Rębisz
- Patryk Szal
- Przemysław Jabłecki


- Jacek Jajko zdobył tytuł laureata i zajął II miejsce w Konkursie Wiedzy Informatycznej i Technicznej o zasiegu powiatowym organizowanym przez Zespół Szkół Informatycznych i Mechatronicznych w Przemyślu pod patronatem Naczelnika Wydziału Edukacji UM w Przemyślu.

- W finale V Maratonu Informatycznego Gimnetiada nasi uczniowie zajęli:
- Jacek Jajko III miejsce
- Patryk Szal IV miejsce


- W Międzyszkolnym Wojewódzkim Konkursie Światowy Dzień Wody nagrodę otrzymuje: Karol Rębisz za pracę "Ochrona wody - jej oczyszczanie oraz przygotowania do ponownego użycia"
wyróżnienie otrzymuje: Mateusz Kubicki za pracę "Ochrona wody - jej oczyszczanie oraz przygotowania do ponownego użycia"
wyróżnienie otrzymuje: Ola Okołowicz za pracę literacką "Ochrona wody - jej oczyszczanie oraz przygotowania do ponownego użycia"
nagrodę otzrymuje: Gabiela Kielar za prezentację pt: "Ochrona wody - jej oczyszczanie oraz przygotowanie do ponownego użytku"

- Wyróżnienie w konkursie plastycznym o tematyce katyńskiej pod tytułem: "Nie o zemstę, ale o prawdę i pamięć wołaja ofiary" otrzymały: Izabela Lis i Wiktoria Kozioł.

- W XII Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym pod hasłem "Zdrowy świat, zdrowe życie" za prace literacką wyróżnienie otrzymał Dariusz Brzeżawski.

- Nasi uczniowie : Karolina Maculak i Karol Rębisz ,zajęli I miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Zdrowy świat, zdrowe życie"

- W dniu 27.04.2013 - w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu odbyła się I edycja MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla gimnazjalistów organizowanego przez nauczycieli II LO. W konkursie udział wzięło 21 uczniów gimnazjów klas 1-3.
-II miejsce zajęła Agata Jajko
-wyróżnienie otrymała Katarzyna Mielnikiewicz


- Katarzyna Mielnikiewicz zdobyła wyróżnienie w konkursie interdyscyplinarnym Omnibus 2013. Kategoria - język angielski.

- Przemysław Jabłecki zajął II miejsce w konkursie interdyscyplinarnym Omnibus 2013.Kategoria - matematyka.

- Aneta Leszczawska zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim " Słowa sercem pisane".

- Patryk Brzeżawski zdobył III Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim : ,, Moją młodość przeżywam godnie''.

- Klaudia Tomczak zajęła I miejsce w kat. plastyka w II Powiatowych Spotkaniach "W krainie bajki i baśni".

- Karol Rębisz zajął I miejsce w kat. teatr w II Powiatowych Spotkaniach "W krainie bajki i baśni".

- Ewa Lechowicz otrzymała wyróżnienie w kat. plastyka w II Powiatowych Spotkaniach "W krainie bajki i baśni".

- Katarzyna Mielnikiewicz otrzymała wyróżnienie w Podkarpackim Konkursie Petyckim "Ja i Świat".

- Gabriela Kielar i Pamela Beńko zajęły I Miejsce w I Powiatowym Przeglądzie Piosenki Filmowej w Języku Angielskim, kategoria - zespół z gimnazjum.

- Pani Tamara Ryzner zdobyła tytuł Belfer Roku.

- Małgorzata LALIK została finalistką Konkursu ?Losy Bliskich i losy Dalekich?

Kategoria chłopcy
- bieg na 100 m I miejsce Przemysław Bibow
- bieg na 100 m II miejsce Bartłomiej Skętkowski
- bieg na 1000 m I miejsce Michał Mielnikiewicz
- bieg sztafetowy 4 x 100 m I miejsce (Przemysław Bibow, Rafał Pasławski, Bartłomiej Skrętkowski, Adam Mazur)
- pchnięcie kulą II miejsce Maciej Czerwiwiec
- pchnęcie kulą III miejsce Marek Brzeżawski


Powiatowa gimnazjada szachowa
- III miejsce drużyna w składzie: Klaudia Wiśniowska, Patryk Kunik, Karol Rębisz, Gabiel Zieliński


Powiatowa liga lekkoatletyczna
- Kategoria dziewcząt- II miejsce
- Kategoria chłopców - I miejsce


Ogólnopolskie biegi przełajowe "Błękitna wstęga Sanu"
-Kategoria "młodzik" chłopcy - III miejsce Michał Mielnikiewicz na dystansie 1500 m


Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Stalowej Woli
- Kategoria "młodzik" chłopcy - III miejsce Michał Mielnikiewicz


XXXI BIEGI ORŁA
- Kategoria "młodzik" chłopcy - III miejsce Michał Mielnikiewicz


Między Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych w Tarnowie
- Kategoria "młodzik" chłopcy - V miejsce Michał Mielnikiewicz


Powiatowa Gimnazjada w sztafetowych biegach przełajowych - II miejsce chłopcy


2013/2014



- W VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim Młodych "O Wachlarz Wilhelminy" Alicja Cap za zestaw wierszy "Skacząca proteza", "Serce", "Herbata po ósmej kawie" zajęła II miejsce.

- Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie ks. płk. Tadeuszu Dłubaczu.

- I miejsce w IV Turnieju ORLIKA – wrzesień 2013

- III miejsce w konkursie wiedzy dla klas I-III gimnazjum pod hasłem „ile wiemy o patronie naszej szkoły?”

- Michał Mielnikiewicz zajął I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Krasiczynie.

- Natalia Burdziak zajęła III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Krasiczynie.

-Nasza szkoła zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie "Solidarna Szkoła". Konkurs związany jest z akcją Stypendia Św. Mikołaja.

-Grupa Teatralna z naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Teatrów Profilaktycznych .

- W Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim i Literackim im. Ks. Kan. Józefa Jamroza – Kapłana Męczenników ”O autentyczną wiarę ” i ”O ludzkie serce człowieka” nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie:

Małgorzata Lalik
Gabriela Kielar
Patryk Brzeżawski
Aneta Leszczawska
Oliwia Freitag
Magda Kostka


- Mateusz Kubicki zakwalifikował się do etapu rejonowego konkursu z fizyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

- W Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim i Literackim im. Ks. Kan. Józefa Jamroza – Kapłana Męczenników ”O autentyczną wiarę ” i ”O ludzkie serce człowieka”
I miejsce zajął Michał Mielnikiewicz
II miejsce Alicja Chabko i Aleksandra Okołowicz
III miejsce Mateusz Kubicki i Aleksandra Rutkowska
Wyróżnienia otrzymali:
Aleksandra Ożibko
Weronika Dobrowolska
Pamela Beńko
Zuzanna Cebeńko
Karolina Gerula
Iwona Szczepanowicz
Klaudia Sadzikowska
Jadwiga Stadnik


- Przemysław Jabłecki, Mateusz Kubicki, Michał Mielnikiewicz i Aleksandra Ożibko zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie pod nazwą: Konkurs Wiedzy Ekonomicznej i Obywatelskiej.

- Wyróżnienie dla Aleksandry Rutkowskiej w V Podkarpackim Plenerze Dziennikarkim im. Marcina Pawłowskiego.

- Joanna Lemczyk zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Juliana Tuwima.
Wyróżnienia w tym konkursie otrzymały- uczennice : Sandra Stachura i Patrycja Sokołowska.

- Alicja Kozłowska zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Zrozumieć prawa pacjenta".

- Weronika Dobrowolska i Przemysław Jabłecki zajęli II miejsce w Konkursie wiedzy o AIDS.

- Wiktoria Kozioł zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym , którego tematyka było Powstanie Styczniowe.

- Aleksandra Rutkowska zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim na wiersz o Powstaniu Styczniowym.

- W konkursie plastycznym pt. „PIĘKNO PODKARPACKIEJ PRZYRODY”
"Kolory jesiennego lasu" Alicja Kozłowska zdobyła III MIEJSCE, a II MIEJSCE - Maryla Bodnar.

- W konkursie fotograficznym Małgorzata Lalik zdobyła II miejsce, a Weronika Dobrowolska - wyróżnienie.

- W konkursie na najpiękniejszy zielnik:
I miejsce- Dawid Milczek
I miejsce -Małgorzata Lalik
II miejsce - Sandra Stachura
III miejsce -Agnieszka Koterbicka
Konkursy zorganizowane zostały w Nadleśnictwie Bircza przez Ośrodek Edukacji Leśnej w Birczy.

- Mateusz Kubicki zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu z fizyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

- Iwona Szczepanowicz zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Ojczyzna-Polszczyzna" - etap rejonowy.

- Przemysław Jabłecki i Mateusz Kubicki zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie.

- Jakub Foremski zajął I miejsce w konkursie grafiki komputerowej GimPek.

- 3 miejsce w konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".

- Jolanta Błońska i Aleksandra Ożibko zajęły II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Tenisie Stołowym .

- Iwona Szczepanowicz zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu "Papież Słowianin".

- I miejsce dla Gabrieli Wojdylak w konkursie fotograficznym w ramach projektu „San i Twierdza Przemyśl”

- Wyróżnienie dla Eweliny Stach w konkursie fotograficznym w ramach projektu „San i Twierdza Przemyśl”

- II miejsce dla Patrycji Kruk w konkursie literackim w ramach projektu „San i Twierdza Przemyśl”

- III miejsce dla Michała Mielnikiewicza w konkursie literackim w ramach projektu „San i Twierdza Przemyśl”

- Wyróżnienie dla Aleksandry Rutkowskiej w konkursie literackim w ramach projektu „San i Twierdza Przemyśl”

- Mateusz Kubicki – został laureatem w przedmiotowym konkursie z fizyki organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

- Aleksandra Ćwian, Julia Ćwian i Aleksandra Mazur otrzymały Nagrodę Gościa Specjalnego w I edycji Festiwalu Piosenki Angielskiej JUST SING IT!, który odbył się w Instytucie Filologicznym Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

- W VI Maratonie Informatycznym GIMNETIADA 2013/14, który został zorganizowany w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu w finale Patryk Szal zajął II miejsce.

- Mateusz Kubicki oraz Przemek Jabłecki zostali laureatami konkursu przedmiotowego z wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej, organizowanego we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

- Mateusz Kubicki otrzymał nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie w ramach obchodów Światowego Dnia Wody (kategoria literacka).

- Magdalena Kostka otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie w ramach obchodów Światowego Dnia Wody (kategoria literacka).

- Krzysztof Kieryk otrzymał wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie w ramach obchodów Światowego Dnia Wody (kategoria poezja).

- Patryk Szal i Łukasz Stadnik zostali laureatami w Konkursie Wiedzy Informatycznej i Technicznej o zasięgu powiatowym organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Przemyślu.

- Mateusz Kubicki zdobył tytuł laureata i zajął II miejsce w Konkursie Wiedzy Informatycznej i Technicznej o zasięgu powiatowym organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Przemyślu.

- Przemysław Jabłecki i Mateusz Kubicki zostali finalistami w II Ogólnopolskim Maratonie Matematycznym ,,Banachiada''.

- Aleksandra Rutkowska została finalistką VII Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton.

- IV Edycji Konkursu "Perły Techniki" nasi uczniowie zajęli:
II miejsce - Kamil Wójcik
wyróżnienie - Sebastian Chorążak


- Mateusz Kubicki , Przemysław Jabłecki, Łukasz Stadnik zdobyli wyróżnienia w konkursie interdyscyplinarnym - matematyka i język angielski.

- Aleksandra Rutkowska została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Radość pisania''.

- Mateusz Kubicki zdobył III miejsce w konkursie interdyscyplinarnym z j. angielskiego, który odbył się w Zespole Szkół w Dynowie.

- Przemek Jabłecki zajął pierwsze miejsce w III Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania.

- Przemysław Jabłecki zakwalifikował się do II etapu konkursu Młody Einstein z fizyki organizowanym pod patronatem PCEN.

- Klaudia Sadzikowska zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Polonus".

- Mateusz Kubicki zdobył I miejsce i tytuł Młodego Einsteina w Regionalnym Konkursie Młody Einstein z fizyki organizowanym pod patronatem PCEN.

- Przemysław Jabłecki i Mateusz Kubicki zostali laureatami Konkursu Zadań Doświadczalnych z fizyki organizowanym pod patronatem PCEN.

- Klaudia Nowak - zajęła II miejsce w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologiczno-Plastycznego "DZIECI TWORZĄ SZTUKĘ ZE...ŚMIECI".

- Aleksandra Rutkowska II miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim organizowanym przez Starostwo Powiatowe.


2014/2015



- Nasi uczniowie zajęli I miejsce w Powiatowej Przemyskiej Gimnazjadzie w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych w sztafecie 4 x 100.

Emyr Samet zajął I miejsce w biegu na 300 m.

Rafał Stadnik zajął III miejsce w biegu na 300m.

Dawid Pankiewicz zajął III miejsce w biegu na 100 m.

Tomasz Stadnik - III miejsce w pchnięciu kulą.

- Małgorzata Lalik zajęła I miejsce w Gimnazjadzie w konkurencji -dysk

- Natalia Pankiewicz zajęła II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Indywidualnych biegach przełajowych w Krasiczynie.

- Gabriela Kielar zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Papieskim ,, Świętymi Bądźcie''.

- Patrycja Sokołowska zdobyła wyróżnienie w Konkursie Powiatowym ,,Świętymi Bądźcie''.

- Oliwia Mliczek zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznum „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”.

- Małgorzata Lalik zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”.

- Małgorzata Lalik zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie o tematyce Powstania Warszawskiego- kategoria literacka.

- Zuzanna Cebeńko oraz Małgorzata Lalik zostały laureatkami XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego i Literackiego im. ks. kan. Józefa Jamroza- Kapłana Męczennika "O autentyczną wiarę i o ludzkie serce człowieka". Uczennice zajęły III miejsce .

- Weronika Dobrowolska, Patrycja Sokołowska i Eliza Jakóbiak zdobyły w tym konkursie II miejsce.

- Magdalena Kostka i Gabriela Kielar zdobyły I miejsce.

- Magdalena Ryzner zajęła II miejsce w konkursie plastycznym "Bezpieczne wakacje 2014".

- Kamila Maculak i Eliza Jakóbiak zdobyły wyróżnienia w IX Powiatowym konkursie recytatorskim dla gimnazjów "Miasto w poezji".

- Nasza szkoła zajęła IV miejsce w ogólnopolskim konkursie Solidarna Szkoła.

- Jakub Foremski zakwalifikował sie do II etapu konkursu informatycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

- Magdalena Kostka, Alicja Kozłowska, Kamila Maculak i Radosław Januszczak zakwalifikowali się do II etapu konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie pod nazwą: Konkurs Wiedzy Ekonomicznej i Obywatelskiej.

- Kamila Maculak zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim pt."Kiedy trzeba..." w Sokołowie Małopolskim. Patronat Honorowy nad Konkuresm objął prof. dr hab. Kazimierz Ożóg.

- Patrycja Owsięga zajęła II miejsce W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM P.N. "Zagłada w oczach młodzieży".

- Weronika Dobrowolska zajęła II miejsce w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM P.N. "Zagłada w oczach młodzieży".

- W konkursie plastycznym organizowanym przez Nadleśnictwo Bircza wyróżnienie zdobyła Monika Kolanko.

- W konkursie fotograficznym

I - miejsce Magdalenia Brodzicka
II - miejsce Dawid Mliczek
III - miejsce Małgorzata Lalik

- W konkursie na zielnik

I - miejsce Jolanta Błońska
II - miejsce Patrycja Owsięda
III - miejsce Dominika Szelewa

- Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie "Nam Henryk Sienkiewicz patronuje" dla Katrzyny Galanty i Oliwii Freitag - kategoria literacka.

- Nagroda Caritas Archidiecezji Przemyskiej za prace literackie "Rodzinna Opowieść wigilijna" dla Natalii Król i Gracjana Segelina.

- Nasi uczniowie zostali Laureatami konkursu "Youngsterowe Mikołajki-daj innym coś od siebie".

- Nasi uczniowie zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu na projekty Szkół Dialogu organizowanego przez Forum Dialogu Między Narodami.

- W Międzynarodowym Konkursie fotograficzno-literackim pt: " Wakacyjne migawki"
II - miejsce zajęła Martyna Feduń w pracy pt: "Moja wierna przyjaciółka-Emma"
wyróżnienie zdobył Gracjan Segelin za pracę literacką pt: "Moje wakacje w siodle"

- W VI Międzynarodowej Wystawie Szopek "MOJA SZOPKA" Kamil Wójcik zajął III miejsce.

- W VIII Wojewódzkim Konkursie Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej Aleksandra Ćwian i Julia Ćwian zajęły III miejsce.

- Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w tenisie stołowym.

- Nasi uczniowie zajęli I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Teatrów Obcojęzycznych.

- W V Edycji Konkursu PERŁY TECHNIKI w kategorii „DREWNO MATERIAŁ UŻYTKOWY I ARTYSTYCZNY” Kamil Wójcik zajął III miejsce.

- Monika Kolanko nominowana do finału XVI Wojewódzkiego Konkursu "SACRUM W LIERATURZE I SZTUCE" w kategorii recytacji.

- Małgorzata Lalik otrzymała wyróznienie w eliminacjach rejonowych XVI Wojewódzkiego Konkursu "SACRUM W LIERATURZE I SZTUCE" w kategorii recytacji.

- Patrycja Owsięga otrzymała II wyróżnienie w grupie IV gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM" STOPNIA POWIATOWEGO.

- Marek Karbowniczyn otrzymał nagrodę za pracę pisemną "Przepióreczki śpiewanie, deszczu zwiastowanie" w Międzyszkolnym Wojewódzkim Konkursie ŚWIATOWY DZIEŃ WODY.

- Marek Karbowniczyn zakwalifikował się do finału konkursu TWIERDZA PRZEMYŚL.

- Weronika Dobrowolska i Nikoletta Cybulska otrzymały nagrodę w kategorii fotografia w Międzyszkolnym Wojewódzkim Konkursie ŚWIATOWY DZIEŃ WODY.

- Radosław Januszczak i Kamila Maculak zostali finalistami Konkursu wiedzy o społeczeństwie pn. ,,Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej''.

- Marek Karbowniczyn zajął II miejsce w Konkursie Historycznym "Twierdza Przemyśl" w 100. Rocznicę Upadku.

- Paweł Wandrowski i Dawid Pankiewicz otrzymali wyróżnienie za pracę multimedialną w Ogólnopolskim Konkursie "Ekologia w moim domu".

- Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Obcojęzycznych.

- Jakub Bednarz, Dawid Dutkowski i Wiktor Wiśniowski zostali finalistami VII Konkursu Informatycznego "GIMNETIADA".

- Uczniowie szkoły zajęli I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych, organizowanych w Krasiczynie.

- Marta Kończyk zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie czytelniczym "Kreator".

- Aleksandra Koterbicka otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym "Ortograf".

- Aleksandra Ćwian i Julia Ćwian zajęły I miejsce w III Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w kategorii duet.

- W III Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w kategorii soliści:
II miejsce - Gabriela Kielar
III miejsce - Monika Kolanko

- Alicja Kozłowska zajęła II miejsce w Konkursie Wiedzy Ekologicznej pt. "3 x E- Ekologicznie , Ekonomicznie i Energooszczędnie".

- Angelika Porada otrzymała wyróżnienie w IV Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania.

- Wyróżnienie w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Porozmawiajmy o Uzależnieniach" dla Karoliny Hermańskiej, Patrycji Podgórskiej, Natalii Duchniak, Patrycji Bakalarz , Angeliki Porady oraz Darii Sadzikowskiej.

- Jakub Bednarz i Wiktoria Kozioł otrzymali wyróżnienie w kategorii malunek w plenerze malarsko-rysunkowym "Wisenne pejzaże Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego".

- Monika Kolanko zdobyła II MIEJSCE W X POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM DLA GIMNAZJÓW "WSIĄŚĆ DO POCIĄGU BYLE JAKIEGO" PODRÓŻ W POEZJI.

- Małgorzata Lalik zajęła I miejsce w konkursie poetyckim "Poeta przyrodniczy", zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu.

- Angelika Porada zdobyła wyróżnienie w kategorii plastyka w IV Powiatowych Spotkaniach "W Krainie bajki i baśni".

- Magdalena Brodzicka zajęła II miejsce w w.w. konkursie , kategoria plastyka.

- Gminny konkurs w Birczy w kat. „Pisanki, kraszanki malowane jaja”
- Magdlena Wożniak zajęła I miejsce
- Patrycja Owsięga zajęła II miejsce
- Anna Myszak zajęła III miejsce
W kategorii: Najpiękniejsza Palma Wielkanocna
Dawid Mliczek zajął I miejsce
Magda Wożniak zajęła II miejsce

- Jakub Bednarz- otrzymał wyróżnienie XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem „Podkarpacie w drodze”

- Daniel Tomaszewski zajął I miejsce na etapie powiatowym w XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom"

- Natalia Duchniak zajęła I miejsce w II Powiatowym konkursie plastycznym „ Kwiaty nie tylko Vincenta van Gogha”

- Zuzanna Cebeńko zajęła II miejsce z kategorii teatr IV Powiatowych Spotkaniach "W Krainie bajki i baśni".

- Gabriela Kielar zajęła II miejsce w kategorii piosenka IV Powiatowych Spotkaniach "W Krainie bajki i baśni."

- Natalia Duchniak zajęła II miejsce IV Powiatowych Spotkaniach "W Krainie bajki i baśni."

- Natalia Duchniak zajęła I miejsce w kategorii piosenka IV Powiatowych Spotkaniach "W Krainie bajki i baśni."

- Grupa "Nasi Artyści z Gimnazjum w Birczy" zdobyła wyróżnienie w XXIX Finale Krajowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, Mrzeżyno 2015.

- Uczennica Monika Kolanko zajęła I miejsce za piosenkę "Józek" podczas XXIX Finału Krajowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, Mrzeżyno 2015 .



2015/2016



- Marta Kończyk zajęła II miejsce w konkursie plastycznym podczas XXXVIII Wojewódzkiego Zlotu Młodzieży PTSM.

- Natalia Pankiewicz zajęła I miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych dziewcząt na dystansie 1000 m.

- W VII Powiatowmy Konkursie Papieskim pod hasłem "Jan Paweł II- Patron Rodziny" organizowanym z okazji XV Dnia Papieskiego oraz Dnia Patrona Zespołu Szkół w Drohojowie - w kategorii recytacji: Magdalena Ryznar zdobyła III nagrodę.

- Marek Karbowniczyn zajął I miejsce w formach multimedialnych w X edycji ogólnopolskiego konkursu "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa" pt. "Wielkość Jana Pawła II".

- Natalia Duchniak otrzymała wyróżnienie w formach plastycznych w X edycji ogólnopolskiego konkursu "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa" pt. "Wielkość Jana Pawła II".

- Daniel Kowalczyk, Karolina Hermańska, Kludia Kowalczyk i Katarzyna Galanty zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim i Literackim im. ks. kan. Józefa Jamroza Kapłana i Męczennika "O autentyczną wiarę" i "O ludzkie serce".

- Dawid Mliczek, Magdalena Brodzicka, Marek Karbowniczyn, Magdalena Karbowniczyn zdobyli I nagrodę w kategorii Twórczość młodzieży, w XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim i Literackim im. ks. kan. Józefa Jamroza Kapłana Męczennika ,, O autentyczną wiarę '' i ,,O ludzkie serce''.

- NASZA SZKOŁA ZAJĘŁA I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SOLIDARNA SZKOŁA, PROWADZONYM PRZEZ FUNDACJĘ ŚW. MIKOŁAJA.

- Marek Karbowniczyn zakwalifikował się do drugiego etapu Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

- Piotr Stadnik i Jakub Czyżyk zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu z informatyki. Organizatorem konkursu jest Podkarpacki Kurator Oświaty wspólnie z Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

- Dawid Wilgucki zajął III miejsce w konkursie plastycznym ,, Drewno jako surowiec wszechczasów''.

- Dominika Szelewa zajęła I miejsce w konkursie "Na najpiękniejszy zielnik".

- Weronika Segelin zajęła III miejsce w konkursie ,,Na najpiękniejszy zielnik''.

- Dawid Mliczek zajął II miejsce w konkursie na ,,Najpiękniejszy zielnik''.

- Małgorzata Stach , Weronika Segelin i Magda Brodzicka otrzymały wyróżnienie w konkursie fotograficznym ,, Leśne osobliwości''.

- Natalia Duchniak otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym ,, Drewwno jako surowiec wszechczasów''.

- Marek Karbowniczyn zdobył wyróżnienie w X edycji konkursu wojewódzkiego ,, Nam Henryk Sienkiewicz patronuje''.

- Nasza szkoła została nagrodzona w II edycji zespołowego konkursu filmowego "Moje miejsce zamieszkania w procesie zmian".

- Poczet sztandarowy Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Birczy został odznaczony Złotą Odznaką Zbiorową za zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Wręczenia odznaki dokonał Pan płk dypl. w st. spocz. Józef Mroczka.

- Gimnazjum w Birczy zajęło I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt.

- Marek Karbowniczyn zakwalifikował się do trzeciego etapu Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

- Nasi uczniowie zdobyli III miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Obcojęzycznych.

- Marek Karbowniczyn zajął I miejsce w XV edycji Konkursu historycznego "Twierdza Przemyśl".

- Julia Ćwian została nominowana do finału XVII Wojewódzkiego Konkursu "Sacrum w literaturze i sztuce" w kategorii poezji śpiewanej .

- Marek Karbowniczyn został laureatem Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

- Nasi uczniowie zajęli I miejsce w I etapie eliminacji XVIII Edycji Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2016.

- Piotr Stadnik zdobył tytuł laureata i zajął III miejsce w Konkursie Wiedzy Informatycznej i Technicznej o zasięgu powiatowym.

- Szkolna grupa teatralna "Uninvited" zajęła III miejsce w IV Ogólnopolskim Przeglądzie Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych "MINIGLOBE".

- XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rysunkowego Hubert Karbowniczyn zajął I miejsce.

- Piotr Stadnik zajął IV miejsce i zdobył wyróżnienie w finale VIII Maratonu Informatycznego Gimnetiada 2016.

- Wiktor Wiśniowski zajął III miejsce i zdobył tytuł finalisty w finale VIII Maratonu Informatycznego Gimnetiada 2016.

- Marek Karbowniczyn zajął II, a Radosław Januszczak - III miejsce w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.

- Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w biegach przełajowych chłopców.

- Maryla Bodnar zajęła III miejsce w Interdyscyplinarnym KONKURSIE OMNIBUS- KATEGORIA JĘZYK ANGIELSKI.

- Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Przemyślu.

- Marek Karbowniczyn został finalistą III Powiatowego Konkursu Gimnazjalnego Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych ,,Spacerkiem po DACH-u''.

- Martyna Feduń zdobyła II miejsce za pracę „Człowiek w sercu zrównoważonego rozwoju”.





2016/2017



- II miejsce w powiatowych biegach przełajowych w Krasiczynie.

- Magdalena Brodzicka zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym "Krajobraz marzeń".

- Jakub Bednarz i Karolina Hermańska zakwalifikowali się do drugiego etapu Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

- Marek Karbowniczyn zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu z fizyki i geografii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

- Paweł Wiśniowski i Katarzyna Madej otrzymali I nagrodę w XIV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim i Literackim im. ks. Józefa Jamroza Kapłana i Męczennika "O autentyczną wiarę" i "O ludzkie serce człowieka".

- Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie ,,Solidarna Szkoła'', organizowanym przez Fundację Św. Mikołaja.

- Magdalena Brodzicka zajęła I MIEJSCE W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM W KATEGORII WIEKOWEJ GIMNAZJUM . Konkurs zorganizowany został przez LKP Lasy Birczańskie.

- Marek Karbowniczyn zajął III miejsce w Olimpiadzie Historycznej Gimnazjalistów.

- Natalia Duchniak zajęła I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM pt: „Grzyby naszych lasów” W KATEGORII WIEKOWEJ GIMNAZJUM . Konkurs zorganizowany został przez LKP Lasy Birczańskie.

- Katarzyna Madej ex aequo Magdalena Pogorzelec zajęły I MIEJSCE, Łukasz Susiak zajął III miejsce W KONKURSIE PLASTYCZNYM pt: „Bezpieczne wakacje 2016” etap powiatowy zorganizowany został przez Komendę Miejską Policji w Przemyślu.

- Jakub Bednarz zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z WOS-u pod nazwą Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

- Drużyna dziewczyn Gimnazjum z Birczy wygrała Powiatową Gimnazjadę w Piłce Siatkowej, pokonując ZS Drohojów 2:1, ZS Maćkowice 2:1, ZS Kalników 2:1 oraz ZS Nehrybka 2:0. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Aneta Dobrowolska, Magdalena Karbowniczyn, Magdalena Brodzicka, Aleksandra Mazur, Aleksandra Kowalczyk, Monika Kowalczyk, Nikoleta Cybulska, Marcelina Kopczak, Anna Kuczyńska, Patrycja Podgórska, Katarzyna Galanty, Aleksandra Cwenar, Aleksandra Pacławska, Gabriela Fień.

- Drużyna siatkówki dziewczyn zajęła IV miejsce w Rejonowej Gimnazjadzie Piłki Siatkowej Dziewcząt.

- Marek Karbowniczyn został finalistą I Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów.

- Marek Karbowniczyn został finalistą w przedmiotowym konkursie z geografii organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

- Dominika Mareńczak otrzymała wyróżnienie w Konkursie "Co dobrego z lasu?" organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

- Sebastian Biliński zajął II miejsce w Konkursie Wiedzy Motoryzacyjnej "Motoryzacja to moja pasja" organizowanym przez CKZiU w Przemyślu.

- Magdalena Bilińska została wyróżniona w Międzyszkolnym Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Woda zanieczyszczona – i co dalej?” przeprowadzonym w ramach obchodów Światowego Dnia Wody w Przemyślu.

- Aleksandra Głowacz zajęła I miejsce w gminnym konkursie pt : „Pisanki, kraszanki, malowane jaja”.

- Nikoleta Cybulska otrzymała wyróżnienie w VII edycji konkursu o zasięgu Województwa Podkarpackiego pod nazwą Perły Techniki - organizowanego przez Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym w kategorii Poligrafia - sztuka i technika dla wyjątkowego człowieka.

- Jakub Bednarz został finalistą Konkursu Kuratoryjnego z WOS-u pod nazwą Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

- Marek Karbowniczyn został finalistą w przedmiotowym konkursie z fizyki organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

- Nasi uczniowie zajęli III miejsce w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Obcojęzycznych.

- Dawid Dutkowski zdobył tytuł laureata i zajął IV miejsce w Konkursie Wiedzy Informatycznej i Technicznej.

- Marek Karbowniczyn zdobył tytuł laureata i zajął III miejsce w Konkursie Wiedzy Informatycznej i Technicznej.

- Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie LIGA LA-CHŁOPCÓW , Przemyśl 2017.

Wyniki 17 edycji Regionalnego Konkursu org przez ODK Karton w Rzeszowie

I-miejsce Karolina Hermańska kat "dziennikarstwo"

II-miejsce Martyna Feduń kat "dziennikarstwo"

II-miejsce Jakub Bednarz kat "recenzja"

III-miejsca Marek Karbowniczyn kat "recenzja"

III- miejsce Angelika Porada kat "opowiadania sf"

III-miejsce Nikoletta Cybulska kat "artykuł publicystyczny"

Wyróżnienia -Paulina Wilgucka kat "artykuł publicystyczny"

Wyróżnienie specyjalne ODK Karton i Gazety "Osiedlowy Świat" - Patrycja Bakalarz

- Tomasz Galanty zajął I miejsce w gminnym XXXX Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

-Michał Stadnik zajął II miejsce w gminnym XXXX Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

- Łukasz Susiak zajął III miejsce w gminnym XXXX Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

- Tomasz Galanty zajął III miejsce w powiatowym XXXX Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

- Katarzyna Paryż zajęła III miejsce w powiatowym konkurs plastycznym pt. „Używki to nie witaminy – po nich nie urośniesz!”.

- Anna Brodzicka zajęła I miejsce w powiatowym konkursu plastycznego pt. „25 lat PSP –Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

- Jakub Bednarz zajął IV miejsce w powiatowym konkursu plastycznego pt. „25 lat PSP –Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

- Jagoda Wałecka otrzymała wyróżnienie w IV Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Opracowanie graficzne słowa KATYŃ'', organizowanym przez Zespół Szkół w Sufczynie.


2017/2018



- Drużyna dziewczyn w składzie: Monika Kowalczyk, Aleksandra Kowalczyk, Aleksandra Pacławska i Iza Przeszło, zajęła II miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym i awansowała do finału powiatowego. Następnie na zawodach powiatowych dziewczyny zajęły I miejsce, zdobywając złote medale oraz awansując do zawodów rejonowych!

- Drużyna chłopaków w składzie: Norbert Szelewa, Krystian Napora i Jakub Błażkowski zajęła I miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym i awansowała do finału powiatowego. Następnie na zawodach powiatowych chłopcy zajęli III miejsce, zdobywając brązowe medale.

- Aleksandra Dobrowolska i Patryk Ochman zajęli II miejsce w XIX Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o AIDS.

- Nasi nauczyciele i uczniowie zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie Solidarna Szkoła.




Coś się skiepściło - proszę powiadomić admina