Historia szkoły

Historia naszego Gimnazjum rozpoczyna się dnia 1.09.1999. W tym dniu rok szkolny rozpoczęło 132 absolwentów szkół podstawowych z terenu Gminy Bircza. Powstało wtedy 6 oddziałów klasy I. Początki były trudne; w Pałacu Humnickich, pierwszej siedzibie szkoły brakowało sal, a lekcje odbywały się w budynku Zespołu Szkół w Birczy.

Pałac Humnickich

Zmiany nadeszły we wrześniu 2001, kiedy to, wraz z uroczystym rozpoczęciem roku szkolnego, oddano do użytku nowy budynek szkoły. Uroczystego otwarcia dokonał Biskup Polowy Sławoj Leszek Głódź. W tym samym dniu nadano naszej szkole imię ks. prałata płk. Tadeusz Dłubacza, oraz odsłonięto tablicę pamiątkową.

Nowy budynek szkoły

Następną ważną uroczystością w naszej szkole było nadanie i poświęcenie sztandaru, które odbyło się w dniu 28.05.2003.
W czerwcu 2003 roku pierwsza grupa uczniów opuściła placówkę.

Sztandar szkoły

29.10.2009r. odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 10-lecia naszej szkoły. Miały one miejsce w Letnim Ośrodku Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Łomnej.